Dalyvavimas parodose

I Nacionalinė veislinių triušių ir paukščių paroda 2013.06.29-30 Šepetovas, Lenkija.

Parodoje dalyvavo 55 triušių ir 3 paukščių augintojai, buvo pristatyti 353 triušiai (31 veislė) ir 38 veisliniai pauksčiai. Vertinimo komisiją sudarė: Tadeusz Kwiatkowski, Grzegorz Otulakowski, Mateusz Raczek-Zakrzewski, Krzysztof Wróbel, Stanisław Wysokiński, Henryk Malesa. Šioje parodoje buvo pristatyti 7 mano augintiniai: prancūzų avinų veislės pilkos ir geležies spalvų triušiai, kurie gavo aukštus įvertinimus (94-96 balai). Pilkos spalvos patelė (6 mėn.) gavo 96 balus ir buvo pripažinta geriausia iš jaunų prancūzų avinų veislės pilkos spalvos triušių ir apdovanota taure. Parodos čempionu buvo pripažintas Belgijos milžinų pilkos spalvos patinas, įvertintas 98,0 balais.

Taip pat parodoje buvo pristatyta daug kitų gyvūnų (žirgai, karvės, jaučiai, ožkos, kiaulės, avinai ir kt.) ir žemės ūkio technika.

XI Nacionalinė veislinių triušių ir paukščių paroda 2014.02.01-02 Vielunas, Lenkija.

Šioje parodoje 134 veislinių gyvūnų augintojai pristatė 71 veislės 1067 triušius, 78 dekoratyvinius paukščius, 11 fazanų, 12 vandens paukščių, 134 balandžius ir putpeles. Vertintojų komisiją sudarė 2 vertintojai iš Vokietijos (Arnhold Zachmann, Gerald Winter), 4 iš Čekijos (Vojech Kainar, Jazef Bloken, Krenzelok, Ezen Gas), 4 iš Slovakijos (Rada Dusan, Truchan Miroslav, Dzudzia Miroslav, Uhliar Milan) ir 8 iš Lenkijos (Henryk Rendchen, Mateusz Raczek-Zakrewski, Grzegorz Otulakowski, Marian Blahut, Horst Koch, Jan Pilorz, Leszek Szymanowski, Anna Miszkiewicz).

       Parodoje iš mano augintinių buvo pristatyti 7 balti Belgijos milžinai, 1 geležies spalvos Belgijos milžinas ir 1 prancūzų avinų veislės triušis. Eksponuoti triušiai gavo aukštus įvertinimus (94-95,5 balai). Belgijos milžinų veislės geležies spalvos patelė buvo įvertinta 95,5 balo ir buvo apdovanota taure. Parodos čempionu buvo pripažintas Belgijos milžinų pilkos spalvos patinas, įvertintas 97,0 balais.

II Nacionalinė veislinių triušių ir paukščių paroda 2014.06.28-29 Šepetovas, Lenkija.

       Šioje parodoje 67 veislinių gyvūnų augintojai pristatė 35 skirtingų veislių 398 triušius, 36 dekorativinius paukščius. Vertintojų komisiją sudarė: Grzegorz Otulakowski, Brunon Bluszcz, Mateusz Raczek-Zakrewski, Wróbel Krzysztof, Stanisław Wysokiński, Henryk Malesa, Jarosław Lembowicz.

       Parodoje buvau pristatęs 8 triušius: 6 mėnesių 7 baltus Belgijos milžinus ir 1 pilką Belgijos milžiną, kurie dalyvavo parodoje kaip jauni triušiai ir buvo įvertinti aukštais balais (94-94,5). Parodos čempionu buvo pripažintas Belgijos milžinų pilkos spalvos patinas, įvertintas 96,5 balais.

IV Nacionalinė veislinių triušių paroda 2014.11.09 Bronisze, Lenkija.

Šioje parodoje 86 veislinių gyvūnų augintojai pristatė 707 triušius 49 skirtingų veislių. Vertintojų komisiją sudarė: Horst Koch, Krzysztof Wróbel, Stanisław Wysokiński, Henryk Malesa, Jarosław Lembowicz, Leszek Szymanowski, Patryk Nowak, Jan Pilorz, Mateusz Raczek, Marek Gawkowski, Michał Ofiara.

        Parodoje buvau pristatęs 6 triušius: 4 baltus Belgijos milžinus, 1 pilką Belgijos milžiną ir 1 Belgijos milžinų veislės geležies spalvos triušį. Baltos ir pilkos spalvų triušiai, kaip jaunimas (6 mėn.), buvo įvertinti aukštais, 94-94,5 balais. Geležies spalvos Belgijos milžinų veisls patinas įvertintas 97,0 balais ir apdovanotas taure. Parodos čempionu buvo pripažintas Baltas zelandijos patinas, įvertintas 97,0 balais.

III Nacionalinė veislinių triušių ir paukščių paroda 2015.06.27-28 Šepetovas, Lenkija.

Parodoje dalyvavo 64 triušių ir paukščių augintojai, buvo pristatyti 472 triušiai (42 veislė) ir veisliniai pauksčiai. Vertinimo komisiją sudarė: Grzegorz Otulakowski, Mateusz Raczek-Zakrzewski, Stanisław Wysokiński, Henryk Malesa, Michal Ofiara, Adam Mirecki, Jaroslaw Lembowicz, Patryk Nowak, Andrzej Kozak. Šioje parodoje buvo pristatyti 9 mano augintiniai (3 geležies spalvos Belgijos milžinai, 3 Didieji šviesiai sidabriniai ir 3 REX šinšiliniai triušiai). Belgijos milžninai buvo įvertinti:1,0-94,5; 0,1-95,0; 0,1-96,0 balais iš kurių patelė 96,0 balų gavo čempiono titulą ir buvo apdovanota taure. Didieji šviesiai sidabriniai (7 mėn. amžiaus) buvo įvertinti 1,0-94,0; 0,1-94,0; 0,1-95 balais. Kolekcija REX šinšiliniai: 0,1-94,5; 0,1-95,0; 0,1-96,0 balų, buvo pripažinti geriausia šios veislės triušių kolekcija ir apdovanoti taure. Parodos čempionu buvo pripažintas ugninis-juodas patinas, įvertintas 96,0 balais. Kitame paviljone buvo eksponuojami naminiai pauksčiai: vištos, antys, žąsys, putpelės, kalakutai ir fazanai.

V Nacionalinė veislinių triušių paroda 2015.11.22 Bronisze, Lenkija.

       Šioje parodoje 70 veislinių gyvūnų augintojų pristatė 475 triušius 39 skirtingų veislių. Vertintojų komisiją sudarė: Krzysztof Wróbel, Stanisław Wysokiński,  Michał Ofiara, Mateusz Raczek, Lukasz Baran, Mariusz Chmiel, Przemyslaw Lątka ir Dawid Tomalik.

       Aš pristatinėjau 5 triušius: 2 Baltų Belgijos milžinų pateles, 1 Didžiųjų švesiai sidabrinių patėlę ir 2 REX šinšilinių veislės triušius – patiną ir patelę. Baltų Belgijos milžinų patelės gavo 96,0 ir 95,0 balų, tapo parodos Čempione ir Vice-čempione, buvo apdovanotos taurėmis. Didžiųjų šviesiai sidabrinių patelė gavo 94,0 balų, REX šinšiliniai patinas ir patelė po 95,0 balus.

      Parodos čempionas nebuvo renkamas (parodos organizatorių sprendimu). Parodoje buvo pristatyti tik suaugę triušiai: didelės ir vidutinės veislės nuo 8 mėn, mažos veislės nuo 6 mėn. Pirma karta vyko didžiuju šviesiai sidabrinių veislės triušių turniras. Triušiai buvo vertinami kaip pavieniai taip ir kaip kolekcija. Manau, paroda pavyko.

IV Nacionalinė veislinių triušių ir paukščių paroda 2016.06.25-26 Šepetovas, Lenkija.

Parodoje dalyvavo 60 triušių ir 3 paukščių augintojai, buvo pristatyti 415 triušiai (46 veislės) ir ivairių pauksčių. Vertinimo komisiją sudarė: Grzegorz Otulakowski, Krzysztof Wróbel, Stanisław Wysokiński, Elžbieta kubies, Mateusz Raczek Zakrzewski, Jaroslaw Lembowicz, Henryk Koc, Kozak Andrzej ir Adam Mirecki. Šioje parodoje buvo pristatyti tik 3 mano augintiniai: belgijos milžinų geležies spalvos patele ir porele rex šinšilos riušiai. Belgijos patele gavo 95,5 balo, rex šinšilos po 96,0 balo ir buvo pripažinti Čempion ir Vice-Čempion. Parodos čempionu buvo pripažinta Angoros veisles patele, įvertintą 97,0 balais.

Tuo metu vyko europos futbolo čempionatas ir kartu su triusiu augintojais stebėjome vykusios varžybos, kuriose dalyvavo lenkų rinktinė. Buvo labia smagu praleisti laiką.

VI Nacionalinė veislinių triušių paroda 2016.11.13 Bronisze, Lenkija

Šioje parodoje 107 veislinių gyvūnų augintojai pristatė 844 triušius 50 skirtingų veislių ir atspalvių. Vertintojų komisiją sudarė: Krzysztof Wróbel, Stanisław Wysokiński, Mateusz Raczek, Mariusz Chmiel, Przemyslaw Lątka,  Dawid Tomalik, Adam Mirecki, Bartlomiej Draczka, Arkadiusz Modzelewski, Marek Gawkowski, Henryk Malesa, Leszek Szymanowski ir Vojtech Kajnar.

Šį kartą pristačiau 5 triušius: 1 baltą Belgijos milžinų patelę, 3 Belgijos milžinų geležies spalvos ir 1 Belgijos milžinų pilkos spalvos triušius. Balta Belgijos milžinų patelė gavo 95,0 balus, visi geležies spalvos triušiai (1 patinas ir 2 patelės) po 95,0 balus – patinas tapo vice-čempionu.

Parodos čempionas nebuvo renkamas (parodos organizatorių sprendimu). Parodoje buvo pristatyti tik suaugę triušiai: didelės ir vidutinės veislės nuo 8 mėn, mažos veislės nuo 6 mėn. Kaip ir praeitais metais, organizatoriai surengė tarp Didžiųjų šviesiai sidabrinių veislės triušių turnyrą. Buvo išrinkti trys geriausieji triušiai (atskirai iš patinų ir patėlių), taip pat geriausia kolekcija.

XXIV Nacionalinė veislinių triušių ir paukščių paroda 2017.01.21-22 Vielunas, Lenkija.

Šioje parodoje 135 veislinių gyvūnų augintojai (tarp jų 4 iš Slovakijos ir aš iš Lietuvos) pristatė 60 veislių 1226 triušius. Dėl paukščių gripo Lenkijoje negalima buvo pristatinėti jokių paukščių. Vertintojų komisiją sudarė 20 teisėjų (iš jų 4 iš Čekijos, 4 iš Slovakijos ir 12 iš Lenkijos).Teisėjams padėjo 24 asistentai. Parodoje triušių sveikata rūpinosi 3 veterinarai.

Aš pristačiau 3 triušius: Belgijos milžinų geležies spalvos patina ir Rex šinšila veislės  triušių porelę. Belgijos milžinų veislės geležies spalvos patinas gavo 95,5 balų, buvo pripažintas šios veislės vice-čempionu ir apdovanotas taure. Rex šinšila veislės patelė gavo 94,5 balų, patinas –  93,5 balų. Balai buvo sumažinti dėl šerimosi. Šiais metais parodoje buvo daug triušių pardavimui. Gaila, kad paroda nebuvo pagražinta įvairių rūšių paukščiais. Šioje parodoje taip pat nebuvo pristatomi jauni triušiai.

Šalia parodos veikė gyvūnų turgus, kur taip pat galima buvo isigyti neblogą triušį, tik pigiau nei parodoje.

Šiais metais organizatoriai pasirūpino ir surengė gerą vakarėlį triušių augintojams, kuriame susipažinau su teisėjais ir triušių augintojais iš Slovakijos bei Čekijos. Šauniai ir linksmai praleidome laiką.

V Nacionalinė veislinių triušių ir paukščių paroda 2017.06.24-25 Šepetovas, Lenkija.

Kasmetinėje Šepetovo triušių parodoje dalyvavo 59 triušių augintojai, buvo pristatyti 398 triušiai (39 veislės). Vertinimo komisiją sudarė: Grzegorz Otulakowski (teisejų pirmininkas), Krzysztof Wróbel, Stanisław Wysokiński, Bartłomiej Draczka ir Adam Mirecki. Teisėjams asistavo: Piotr Dąbrowski, Arkadiusz Kania, Damian Zawadzki, Dawid Syczewski ir Arkadiusz Modzelewski.

Šioje parodoje pristačiau vieną Rex šinšila veislės triušių kolekciją (1 patelė ir 3 patinai). Kolekcija buvo įvertinta pakankamai gerai: patelė gavo 94,0 balus, du patinai – po 95,0 balus, o vienas iš pristatytų patinų buvo įvertintas 96,0 balais, pripažintas šios veislės čempionu ir apdovanotas taure. Taip pat taure buvo apdovanota visa kolekcija (380,0 balų). Parodos čempionu (mistrz wystawy) buvo išrinktas Naujosios Zelandijos veislės patinas, įvertintas 96,0 balais. Kaip ir paprastai, šalia parodos veikė triušių turgus, kur galima buvo įsigyti įvairių veislių bei amžiaus triušių, tačiau be įvertinimo.

Kaip ir kiekvienais metais, parodoje buvo pristatyta daugybė kitų gyvūnų (arkliai, karvės, jaučiai, ožkos, avys, kiaulės, naminiai paukščiai ir kt.), eksponuojama įvairi žemės ūkio technika, įvairūs natūraralus ir kombinuoti gyvūnų pašarai, visokiausi maisto papildai ir vitaminai. Vietiniai duonos kepėjai ir sūrio gamintojai taip pat prisistatė savo produkciją, o išalkusieji parodos lankytojai galėjo paskanauti grilio patiekalų ir tradicinių sriubų. Šeštadienio vakarą parodos dalyviai susirinko tradiciniame vakarėlyje, kur puikiai praleido laiką, linksmai bendravo ir šoko grojant gyvai muzikai, skanavo tradicinius ir ne visai tradicinius  švediško stalo patiekalus, gėrė šaltą alutį.

Keletas nuotraukų iš parodos:

I Tarptautinė veislinių triušių  paroda 2017.09.23-24 Bielsk Podlaski, Lenkija.

Šiemet mūsų triušių augintojų asociacija pirmą kartą organizavo Tarptautinę veislinių triušių parodą Bielsk Podlaski mieste (Lenkija). Šioje parodoje buvo pristatyti jauni triušiai (didelių  ir vidutinių veislių triušiai nuo 5 iki 12 mėn., mažų veislių – nuo 4 iki 12 mėn.)  Į parodą atvyko augintojai iš Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Slovakijos, iš viso buvo pristatyti 806 triušiai. Vertinimo komisiją sudarė 15 teisėjų ir 18 jų asistentų iš Lenkijos, Latvijos bei Slovakijos.

Šioje parodoje pristačiau 6 savo augintinius: du Belgijos milžinų veislės geležies spalvos patinus ir vieną patelę (5 mėn.), Belgijos milžinų  veislės juodos spalvos patelę (7 mėn) ir  du Rex šinšilla veislės patinėlius (7  ir 11 mėn.). Geležies spalvos belgai buvo įvertinti 94,5 balų ir gavo apdovanojimą, juoda Belgų milžinų veislės patelė gavo 95,0 balus, o Rex šinšilla patinėliai buvo įvertinti 94,0 ir 94,5 balų.

Nepasaint to, kad paroda buvo organizuojama pirmąkart, viskas vyko gana sklandžiai. Ypač smagu buvo susipažinti, pabendrauti ir užmegzti ryšius su triušių augintojais iš Slovakijos ir Latvijos.

Nacionalinė veislinių triušių paroda ir pirmas čempionatas rex veislės triušius 2017.12.09-10 Kielce, Lenkija.

Pirmą kartą nusprendžiau dalyvauti parodoje, kuri vyko Lenkijoje, Kielce mieste. Šiais metais papildomai buvo surengtas visų REX veislės triušių spalvų, atspalvių ir dydžių čempionatas. Parodoje buvo pristatyta 1212 visokiausių spalvų bei atspalvių triušių, kuriuos pristatė 141 veisėjas. Vertinimo komisiją sudarė teisėjai iš Lenkijos ir  Slovakijos (Stefan Forberger, Duszan Rada, Michl Britanek) – iš viso 17 teisėjų ir 16 jų asistentų. Atvažiavome su triušiais anksti ryte, vertinimas prasidėjo 9.00 val. ir tęsėsi visą dieną, vertinimo rezultatus sužinojome tik vėlai vakare.

Šioje parodoje pristačiau septynis triušius: Rex šinšilla veislės triušių  kolekciją (dvi pateles ir du patinus, 6 mėnesių amžiaus) ir tris Belgijos milžinų veislės geležies spalvos triušius (8 mėnesių patelę ir du patinus).  Rex šinšilla veislės triušių įvertinimas: 0,1- 94,5 95,5; 1,0 –  94,5 95,0. Belgijos milžinų veislės triušių įvertinimas: 0,1 –  94,0; 1,0 – 95,0  95,0. Rex šinšilla veislės patelė, įvertinta  95,5 balų gavo diplomą ir užėmė 2 vietą tarp savo veislės bei spalvos triušių.

Šeštadienį vakare buvome pakvesti į banketą, kur galima buvo paskanauti įvairiausių vietinių gamintojų  mėsos gaminių, pabendrauti su veisėjais iš Lenkijos ir Slovakijos. O tikra vakaro kulminacija buvo keptas šernas (laaaabai skanusJ).

 

Kaip ir paprastai, paskutinę parodos dieną buvo įteikti apdovanojimai laimėtojams. Taip pat parodos organizatoriai surengė balandžių aukcioną ( Kielce m. jis vyksta kiekvienais metais),  viso aukciono nestebėjau, tačiau girdėjau, kad už vieną balandį buvo sumokėta net 2000 zlotų.

Buvo gera ir linksma, bet laikas keliauti namo.

XXV Nacionalinė veislinių triušių ir paukščių paroda 2018.02.03-04 Vielunas, Lenkija.

Šioje parodoje dalyvavo164 triušių augintojai, tarp jų 2 iš Lietuvos, 4 iš Slovakijos ir 4 iš Čekijos, kurie pristatė 1234 įvairiausių veislių bei atspalvių triušių. Vertintojų komisiją sudarė 24 teisėjai ir 8 asistentai.

Pats važiavau į Veliunį asmeniniais reikalais ir tuo pačiu pasiėmiau porą triušių: Belgijos milžinų geležies spalvos ir rex šinšilla patinus. Belgijos milžinų veislės triušis buvo įvertintas 95,5 balų, rex šinšilla veislės patinas – 94,5 balų. Už dalyvavimą parodoje buvau apdovanotas Lodzės vaivadijos mero taure.  Šiais metais Veliunio paroda buvo didžiausia Lenkijoje, parduota daug triušių, nepaisant  šalia veikusio gyvūnų turgaus, kur galima buvo įsigyti neblogą triušį žymiai pigiau. Penktadenio vakare,  triušių vertinimui pasibaigus, augintojai ir teisėjai susirinko į tradicinį vakarėlį, kur smagiai praleido laiką. Vakaro meniu kulminacija tapo du itin skanūs ir neįprastai dideli kepti kiaulės kumpiai. Kitą dieną buvau pakviestas draugų  į linksmą tradicinį lenkiškų užgavenių vakarėlį su smagiais konkursais ir šokiais iki paryčių. Sekmadenį, po laimėtojų apdovanojimo ceremonijos pajudėjau į Lietuvą, link namų. Keletas nuotraukų iš parodos.

Powered by themekiller.com