Auginamos veisles

Belgijos milžinai pilki, geležiniai, juodi

Belgijos milžinų veislė išvesta maždaug XVI a. Belgijoje. Triušiai buvo pavadinti flandrais arba Belgijos milžinais, tačiau Vakarų Europos ir kitų pasaulio šalių standartuose jie vadinami pilkaisiais milžinais.Tai didžiausia ir stambiausia triušių veislė pasaulyje – suagę, 12-14 mėnesių triušiai gali sverti nuo 8 iki 10 kg. (pasitaiko ekzempliorių daugiau nei 11kg). Minimalus suaugusio triušio svoris turėtų būti ne mažesnis nei 6 kg. Šių triušių kailis būna įvairaus atspalvio, tačiau labiausiai paplitę yra pilkos ir baltos spalvų Belgijos milžinai. Be ankščiau paminėtų, yra ir kiti, šios triušių veislės, kailio atspalviai: pilkai kiškinis, geležies, geltonas, mėlynas, juodas, baltas ir šinšilinis. Belgijos milžinai priskiriami mėsinėms triušių veislėms. Ši veislė gana vėlai subręsta lytiškai – patelės 8-10 mėn., o patinai maždaug 1 metų. Jaunesnių, negu rekomenduojama, triušių kergimas gali pakenkti jauniesiems ir būti jų lėtesnio augimo priežastimi bei turėti įtakos kitų kartų vystymuisi. Belgijos milžinų patelė vidutiniškai atsiveda 8-12 triušiukus, gerai juos prižiūri.

Belgijos milžinų svoris pagal veislės standarto reikalavimus:

 

Amžius, mėnesiais    3    4 5    6    7    8
Svoris, kg    2,6    3,6 4,6    5,5    6,3   7,0 ir daugiau

Rex šinšila

Veislė buvo išvesta XX a. pradžioje Prancūzijoje. Viskas prasidėjo, kai valstiečio Desire Gaillon Belgų milžinų bandoje atsirado tam tikra šios veislės triušių mutacija su silpnu, retu kailiu. Ši mutacija paskatino augintoją naujos veislės išvedimui, kurią pavadino karališkąja (rex). Triušiai su gražiu, tankiu rudu kailiu buvo pavadinti „castorex“, kas išvertus reiškia „karališkieji bebrai“. Tolimesnis veisimas ir šios veislės triušių kryžminimas su kitomis, įvairių spalvų triušių veislėmis, leido išgauti daugelį kitų, šios triušių veislės, kailio atspalvių.

Rex triušiai priskiriami prie trumpaplaukių, vidutiniųjų veislių. Šios veislės triušiai pasižymi gražiu, ypač vertinamu kailiu, bei geromis mėsinėmis savybėmis. Rex šinšila veislės suaugę triušiai vidutiniškai sveria apie 3,5-4,5 kg. Šinšilų kūnas yra kresnas, cilindro formos, nugara plati ir tiesi. Galva nedidelė, ausys stačios ir trumpos (apie 14 cm), nedidelis pagurklis. Šių triušių kailis tankus ir elastingas, sidabro spalvos su pilkšvu arba melsvu atspalviu. Vidinė pilvo, uodegos ir kojų pusė – balta. Šinšilos yra ypač mėgiamos augintojų dėl jų nepaprastai gražaus, pereinamos spalvos kailio: nuo melsvų dengiamųjų plaukų prie pat odos iki juodų plaukų galiukų. Šios veislės triušiai pakankamai greitai subręsta lytiškai, maždaug 6 mėn. Šinšilų patelė vidutiniškai atsiveda 6-9 triušiukus ir gerai juos prižiūri.

Rex šinšila triušių svoris pagal veislės standarto reikalavimus:

 

Amžius, mėnesiais     1     2     3     4     5     6     7    8
Svoris, kg    0,5    0,9    1,4    1,9    2,4    2,8     3,3    3,5 ir daugiau

Powered by themekiller.com